Põllukultuuride seemned

Üheks oluliseks ja järjest arenevaks tegevusvaldkonnaks on erinevate kultuuride sertifitseeritud seemned. Teraviljade, rapsi ja heinaseemnete sordivaliku ja turustamisega on Baltic Agro saavutanud seemneturu juhtiva positsiooni. Edukas seemnemajandus algab õigete sortide valikust. Baltic Agro teeb koostööd professionaalsete ja tunnustatud partneritega nii Eestis kui mujal maailmas.

Teravilja ja rapsi seemned

Teravilja- ja rapsisortidest esindab Baltic Agro Euroopas tunnustatud ja pikaajalise kogemustega aretajaid nagu Nordic Seed, Syngenta, Bayer, BASF, Saaten Union, Rapool, Limagrain.

Sortide valikul on aluseks nende geneetilised eeldused saada kõrgeid saake ja kvaliteeti, kuid samas sobivus meie kliima- ja mullastikutingimustele. Valik algab nn eelkatsetustest, kus mitmekümnete sortide hulgast valitakse välja need, mida on mõttekas esitada riiklikesse sordivõrdluskatsetesse. Eelkatsetused hõlmavad paralleelselt Eestit, Lätit, Leedut, Soomet ja Taanit. Sellistest katsetest selekteeruvad Baltic Agro potentsiaalsed uued sordid, mis seejärel läbivad 2-3 aasta jooksul Eesti riiklikud sordivõrdluskatsed. Samaaegselt riiklike katsetega testib Baltic Agro enamikku sortidest ka suuremates põldkatsetes.

Seemnekasvatuse arengut silmas pidades on Baltic Agro teinud pidevalt investeeringuid – Leedus Panevežyses on uus tänapäevane seemnekeskus. Paljud Leedus kasvatatavad sordid on kasutusel ka Eestis ning tänu sellele saame pakkuda võimalikult laia valikut kvaliteetset sertifitseeritud seemet.


Heinaseemned

Rohusööt on piimatootmise edu võti ning kõik algab õigesti rajatud ja hooldatud rohumaast.

Rohumaade rajamiseks pakume erinevaid heintaimede liike, sorte ja seemnesegusid, mis on aastate jooksul näidanud oma stabiilsust ja sobivust Eesti ekstreemsetes ilmastikutingimustes. Põhiliseks koostööpartneriks kohalike tootjate kõrval on maailma suurim heinaseemnete tootja DLF Seeds Taanist, samuti Continental Semences Itaaliast.

Heintaimede seemnete valikust lähemalt...


Maisiseemned

Maisi kasvatamine on hoogu kogumas. Meilt leiad järeleproovitud ja ennast tõestanud sordid. Tootevalikus on sordid, mis on aretatud spetsiaalselt jahedas Põhja-Euroopa kliimas kasvatamiseks. Maisisilo tähtsus seisneb tema eelistes rohusilo ees. Peamisteks eelisteks on suur saagikus, kuivaine suur energiasisaldus ja mõõdukas tärklisesisaldus, mis võimaldab asendada märkimisväärse osa teravilja tärklisest lehmade söödaratsioonis. Hea, et mais on kergesti sileeruv, koristatakse ühe niitega, on hästi söödav ja kasvab ka põuasel suvel, kui heintaimede kasv ja saak on tagasihoidlikud

Maisiseemnete valikust lähemalt...


Köögiviljaseemned

Baltic Agro müüb köögiviljaseemneid firmadelt Sakata, Rijk Zwaan, HM Clause, SW Horto, CN Seeds, Tozer Seeds ja Hazera.
Nimetatud tootjafirmade köögiviljaseemned on Euroopas tuntud oma kõrge kvaliteedi poolest. Nendest seemnetest sirguvate taimede saagikus on suurem kui tavaseemnetest kasvanud köögiviljadel.

Kui sa hindad köögiviljade kasvatamisel garanteeritud kvaliteeti, siis on Baltic Agro poolt pakutavad professionaalile mõeldud köögiviljaseemned just õige valik.

Köögiviljaseemnete ja profiaianduse tootjale vajalikku infot leiad siit


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Anu Ruut

teravilja- ja rapsiseemnete tootejuht

+372 5858 5067
E-post

Generic placeholder image

Jaak Reemann

heinaseemnete tootejuht

+372 510 1686
E-post

Generic placeholder image

Kusti Aavik

silotarvikute ja maisiseemnete tootejuht

+372 5688 6960
E-post

Generic placeholder image

Marge Olo

köögiviljaseemnete tootejuht

+372 5303 3664
E-post


Generic placeholder image

Põllupäevik 53 | 2024. Hooaja õppetunnid Kesk-Eestist

reede, 8. november 2024

Hooaja tulemustes, erisuste ja õppetundide analüüsi jätkavad Mark-Hubert Heil ja Indrek Keres.

Vaata

Generic placeholder image

Ootame oma ridadesse agronoom-nõustajat

teisipäev, 22. oktoober 2024

Tule meile tööle taimekasvatuse nõustajaks, - sinu tööülesandeks on taimekasvatuslahenduste müüki toetav nõustamine. Sooviavaldused palume saata hiljemalt 22. novembriks.

Vaata

Generic placeholder image

Põllupäevik 52 | 2024. Hooaja õppetunnid Lõuna-Eestist

kolmapäev, 9. oktoober 2024

Hooaja võtab kokku 2024. a põllumees kui tippjuht Margus Lepp. Kaasa räägivad Martin Maante ja Margus Ameerikas.

Vaata

Generic placeholder image

Pane kirja: Baltic Agro talveseminaride 2025 kuupäevade

kolmapäev, 9. oktoober 2024

Kuupäev: 29. ja 30. jaanuar 2025. Koht: Eesti Rahva Muuseum, Tartu. Baltic Agro talveseminarid tulevad taas - ja seekord innovatiivsemalt ku kunagi varem! Oota põnevaid teemasid ja inspireerivaid esinejaid, kelle kohta vihjab allolev pilt. Rohkem infot juba peagi - märgi kuupäevad kindlasti kalendrisse!

Vaata

Generic placeholder image

Ära unusta leheproove

kolmapäev, 4. september 2024

Kui oled ostnud YaraVita leheväetisi või veel plaanid osta, siis ära unusta, et saad 3 leheproovi analüüsi saata. Tasuta!

Vaata

Generic placeholder image

Efektiivse bioloogilise taimekaitse aeg kütteta kasvuhoones on selleks hooajaks läbi!

esmaspäev, 12. august 2024

Kuna ilmad lähevad järjest jahedamaks, ei soovita me enam tellida bioloogilist taimekaitset.

Vaata

Generic placeholder image

Talinisu sordikatse tulemused

reede, 2. august 2024

Luunja Mõisas koristati talinisu sordivõrdluskatse põld peaaegu täies ulatuses.

Vaata

Generic placeholder image

Taliodra katse koristatud

esmaspäev, 15. juuli 2024

Kas sina panid mai lõpus Luunja põllupäeva külastades oma panused õigele sordile? Vastuse leiad artikli lõpust

Vaata

Generic placeholder image

Põllupäevik 50 | 2024. Vahekultuurid – miks ja kuidas?

neljapäev, 4. juuli 2024

Oma kogemusi vahekultuuride kasvatamisel jagavad Indrek Soots Trimerol ja Martin Maante. Küsitleb agronoom-nõustaja Annika Täkker.

Vaata

Generic placeholder image

Aitäh, et tellisid sügisviljadele Yara väetised varakult

neljapäev, 4. juuli 2024

Täname kõiki väetisemüügikampaanias osalejaid ja õnnitleme Pariisi suveolümpiale minejaid. Head kaasaelamist Eesti kümnevõistlejatele 1.-4.augustil.

Vaata

Generic placeholder image

Põllupäevik 48 | 2024. Kevadine täiendväetamine

reede, 12. aprill 2024

Eriväetiste tootejuht Ene Kiudsoo, arendusdirektor Margus Ameerikas ning põllumees Aare Viira arutlevad varakevadiste põllutööde üle. Põhilisteks teemadeks taliviljade turgutamine ja kasvutingimuste parandamine.

Vaata

Generic placeholder image

Põllupäevik 47 | 2024. Teenustööd ja maisikasvatus

neljapäev, 11. aprill 2024

Põldudel on juba märgata tööhoos Baltic Agro põllumajandusteenuste meeskonda. Kes, miks ja millal tellib teenustöid? Kuidas need aitavad maisikasvatajat? Kuula Põllupäevikust

Vaata

Generic placeholder image

Teavitus lepingute sõlmimiseks

neljapäev, 7. märts 2024

Baltic Agro eesmärk on muuta alanud 2024. hooajal lepingu sõlmimine oma klientidele võimalikult lihtsaks ja mugavaks. Mine iseteenindusse, sõlmi mugavalt ja kiiresti nõutavad viljamüügilepingud.

Vaata

Generic placeholder image

Põllupäevik 45 | 2024. Taimede toitumine ja väetamine

kolmapäev, 21. veebruar 2024

EMÜ mullateaduste professor Alar Astover ning Baltic Agro väetiste tootejuht Mihkel Salum ja arendusdirektor Margus Ameerikas vestlevad taimede toitumise teemal üle aastate.

Vaata

Generic placeholder image

Põllupäevik 44 | 2024. Yara & Baltic Agro reisikampaania ja väetiste turg

esmaspäev, 22. jaanuar 2024

Teeme kokkuvõtte Yara & Baltic Agro väetiste emotsioonipanga kampaaniast ja kuulutame välja need õnnelikud, kes võitsid omale kohad kampaaniareisidele. Aitäh kõigile osalejatele ja õnnitleme võitjaid! Lisaks räägivad Baltic Agro põlluväetiste tootejuht Mihkel Salum ja Yara Eesti tegevjuht Marek Linnutaja lähemalt, mis toimub väetiste turul.

Vaata

Generic placeholder image

Põllupäevik 43 | 2024. Kõik algab seemnetest

reede, 19. jaanuar 2024

Tänases osas on jututeemaks seemned. Sellest algab kõik ja tavaliselt on seemned esimene asi, mis talvel kevadkülviks paika pannakse. Täpsemalt räägime, kuidas on seis põldudel taliviljadega, kui palju peaks vaja olema teha ümberkülve? Kas seemet jätkub? Samuti vaatame üle, millised sordid olid parimad eelmise aasta viljelusvõistlusel ja millised uued taimekasvatustehnoloogiad toovad välja uute sortide parimad omadused.

Vaata

prev next