Agrosan DryOuti kasutamine
Agrosan DryOuti kasutamine toob optimaalseid tulemusi, kuna sel juhul muutub infektsioonitase üha väiksemaks ja laudas valitseb meeldiv lõhn, mis tuleb kasuks nii loomadele kui ka inimestele.
Puista kaks korda nädalas laiali iga m² kohta korralik peotäis (50–100 g). See vähendab infektsiooni väga kiiresti ja tõhusalt. Väga niiskes keskkonnas või haiguse leviku algusjärgus tuleks kasutatavat kogust suurendada ja hakata toodet kasutama iga päev.
Aedikutes kantakse Agrosan DryOut'i aediku tagumisse ossa, kus niiskus võib suurendada teatavate bakterite hulka ning kus seente hulk võib lühikese ajaga mitmekordistuda, mille tagajärjeks võivad muu hulgas olla udarapõletik ja mitmesugused probleemid sõrgadega.
Latrites kasuta Agrosan DryOut'i nagu eespool mainitud, aga laiades latrites, kus lehmad saavad end ümber pöörata, võib toodet kuluda rohkem, kuna töödelda tuleb tervet latrit. Kuiva allapanuga või põhulatrites kasuta toodet kord nädalas ja võta korralik peotäis (50–100 g) 1 m² kohta.
Puhastatud poegimisaedikus puista Agrosan DryOut'i kogu põrandapinnale, et terve aedik saaks desinfitseeritud. Edasi lisa puhast ja värsket allapanu ning kõige lõpuks kata kogu ala uuesti vahendiga. Seda tuleks teha iga poegimise vahepeal, et vasikas sünniks võimalikult puhtasse keskkonda. Sel moel saab vältida nii lehma kui vasika nakkushaigustesse haigestumise ohtu.
Vasikaaedikus kasuta Agrosan DryOut'i kaks korda nädalas ja võta korralik peotäis (50–100 g) 1 m² kohta. Kata kindlasti aediku nurgad ja servad, kuhu sageli kogunevad kärbsed. Kõhulahtisuse esinemisel kasuta toodet iga päev kuni puhangu möödumiseni.
Poegimisaedikus enne poegimist töödeldakse Agrosan DryOut'iga tervet sigalat. Võta korralik peotäis (50–100 g) 1 m² kohta. Pärast poegimist kasuta vahendit kolmel järjestikusel päeval. Edaspidi kasuta kaks korda nädalas kuni võõrutamiseni. Kasuta vahendit kontsentreeritult, pannes seda emise selja taha, sõime ümbrusesse ja põrsastele eraldatud nurka, samuti teistesse sigala niisketesse piirkondadesse - just seal kipuvad bakterid vohama.
Praakimisaedikus kasutada Agrosan DryOut'i kolmel järjestikusel päeval, seejärel kaks korda nädalas. Kata kindlasti nii lesimisala kui ka sigala niisked piirkonnad.
Tapasigade aedikus kasuta Agrosan DryOut'i 1–2 korda nädalas. See muudab keskkonnatingimused soodsamaks ja vähendab oluliselt infektsioonitaset.
Seemenduslaudas olevate kultide ja tiinete emiste sigalas puista Agrosan DryOut'i igale poole. Võta korralik peotäis (50–100 g) 1 m² kohta 1-2 korda nädalas.
Haigete loomade laudas kasuta Agrosan DryOut'i iga päev kogu põrandapinnal.
Väljasaatmis-/vastuvõtualal kasuta Agrosan DryOut'i infektsiooniriski vähendamiseks kogu põrandapinnal nii enne kui ka pärast loomade väljasaatmist/saabumist.
Tühjades lautades puista Agrosan DryOut'i pindadele puhuriga, kuna toote koostisainetel on tõhus viirustevastane toime.
Poegimisaedik puhastatakse põhjalikult, põrandale puistatakse täies ulatuses Agrosan DryOut'i, võttes 1-2 korralikku peotäit (50–100 g) 1 m2 kohta, et kogu põrandapind saaks kaetud. Hiljem kaetakse põrand põhuga ja lisatakse veel 1-2 peotäit 1 m2 kohta. Puista pulbrit hoolikalt ka nurkadesse ja servadesse, et kärbsemunad ja -vastsed ära kuivaksid. Agrosan DryOut'i puistatakse varbade vahele, et vastsündinud talle elu algaks võimalikult soodsas keskkonnas.
Paksu allapanuga latrites kanna tervele põrandale korralik peotäis (50-100 g) Agrosan DryOut'i 1 m2 kohta enne põranda katmist allapanuga. Allapanu vahetamisel tuleks uuele allapanule desopulbrit iga kord uuesti kanda.
Tänu kuivatavale ja seentevastasele toimele võimaldab Agrosan DryOut vähendada kapjade poorsuse ja kandidoosi esinemissagedust. Kandidoosist vabanemiseks raputatakse desovahendit otse kapjade alla.
Pärast talli puhastamist kantakse Agrosan DryOut kogu põrandapinnale, kasutades umbes 1-2 peotäit (50-100 g) 1 m2 kohta, et soodustada põranda kuivamist ja vähendada ammoniaagi lõhna. Hobuselatri põrand kaetakse allapanuga ja servadesse puistatakse Agrosan DryOut'i, mis soodustab kärbsemunade ja -vastsete kuivamist. Edaspidi kasutatakse desopulbrit märgades piirkondades ja allapanu vahetamisel 2-3 korda nädalas. Pulber puistatakse latri servadesse, et kärbsemune ja -vastseid kuivatav toime püsiks.
Puhastatud varsalatrites kantakse Agrosan DryOut'i tervele põrandale, et latter oleks desinfitseeritud, seejärel kaetakse põrand puhta ja värske allapanuga. Lõpuks kantakse Agrosan DryOut'i jällegi kogu pinnale, et vastsündinud varss satuks võimalikult puhtasse keskkonda. See hoiab ära nii mära kui varsa haigestumise nakkushaigustesse.
Agrosan DryOut on pH-neutraalne, mis tähendab, et see on väga keskkonnasõbralik nii kanade jalgade kui ka munemise seisukohalt. Agrosan DryOut tekitab minimaalselt tolmu ja seda on väga lihtne laiali puistata, samuti jätab see kanalasse meeldiva lõhna.
Munakana farmis
Agrosan DryOut'i kasutatakse pesakastis enne uute kanade sissetoomist. Igasse pesakasti puistatakse umbes 1 peotäis toodet (50–100 g). Toodet puistatakse kõikidele pindadele (u 100 g/m²), s.t üks 25 kg kotitäis 250 m² põrandapinna kohta.
Puista Agrosan DryOut'i kord nädalas pesakastidesse ja kogu põrandapinnale, et tingimused vastaksid alati kõrgeimale standardile. Toode takistab bakterite vohamist, seob ammoniaaki ja imab niiskuse endasse, tänu millele on jalatalla kahjustuste oht minimaalne.
Muu hulgas toimib Agrosan DryOut väga tõhusalt Salmonella ja Campylobacter’i vastu. Kui Agrosan DryOut'i kasutatakse tühjas kanalas puhuri abil, toimib see tõhusalt ka viiruste vastu.
Kanade tapamajas
1500 m2 suuruses tühjas ja puhtas kanalas puistata laiali 75 kg Agrosan DryOut'i (50 g/m2), kasutades puhurit või puisturit. Kui kogu põrand on kaetud paksu allapanuga, puistatakse selle peale 50 kg Agrosan DryOut'i. Seejärel pannakse kanad kanalasse, kuhu puistatakse puisturi abil kord nädalas 50 kg Agrosan DryOut'i, kuni kanad tapale viiakse. Väga niiskes keskkonnas või bakterite vohamise korral tuleb kogust suurendada.
Pesakastide ettevalmistamisel enne poegimisperioodi puistata Agrosan DryOut'i umbes 50-100 g iga puuri alla, et keskkond oleks kuiv ja puhas. Poegimispuuri kasutamisel puista pulbrit tugede peale ja alla. Kui poegimispuurist on vaja eemaldada põhku/saepuru, tuleb puuri uuesti Agrosan DryOut'iga töödelda. Kasuta desopulbrit poegade puuride niisketes piirkondades 1-3 korda nädalas. Mida ohutum ja kuivem keskkond tagada, seda kiiremini haaravad pojad jooginipli järele.
Kui poegadel tekib probleem rasuse nahaga, töötle Agrosan DryOut'iga iga päev nii poega, pesakasti kui ka ema udarat, kuni probleem laheneb. Pärast poja äraviimist kasuta regulaarselt desovahendit, et vähendada bakterite ja parasiitide kasvu soodustavaid tingimusi. Soojas pesas on bakterite ja parasiitide arenguks sageli head tingimused. Seepärast on väga oluline seda takistada, kasutades pidevalt Agrosan DryOut'i. Ühtlasi vähendab see infektsioonitaset farmis tervikuna, mis tagab paremal tasemel üldise tervisekaitse.