Candit
Candit on kaitsev ja raviv fungitsiid haiguste tõrjeks õunapuude, pirnipuude, sõstarde, karusmarja, mustsõstra, kultuurmustika, jõhvika, maasika (avamaal ja kasvuhoones), roosi (avamaal ja kasvuhoones) ja krüsanteemi (kasvuhoones) istandustes.
Toime
Toimeaine kresoksiim-metüü tõkestab seene mitokondrilist hingamist, takistab seene eoste idanemist ja tõrjub seeneniidistiku kasvu ja levikut. Kresoksiim-metüül imendub taime läbi vahakihi ja kandub gaasi difusiooni abil kõigis suundades üle taime pinna edasi, tagades taimeosade ühtlase katmise. Kresoksiim-metüül mõjub haigustekitajatele nende arengu varases faasis, seetõttu on parimaid tulemusi võimalik saavutada ennetava kasutamisega või esimeste haigustunnuste ilmnemisel.
Kasutamisjuhend
Kasutusala on laiendatud väikese kasvupinnaga kultuuridele: krüsanteemi (avamaal), begoonia (avamaal ja kasvuhoones), nelgi (avamaal ja kasvuhoones), gerbera (avamaal ja kasvuhoones), tomati (kasvuhoones), paprika (kasvuhoones) istandustes ja jahukaste tõrjeks tammel.
Hea mõju saavutamiseks ja resistentsuse vältimiseks kasutatakse Candit’it pritsimisprogrammis ennetavalt enne haigustunnuste ilmumist või kohe esimeste haigustunnuste ilmnemisel. Kasutage koos erineva toimeviisiga ja nende haiguste tõrjeks väga efektiivsete toodetega.
Candit säilitab oma mõju, kui pritsimisest kuni esimese vihmani on möödunud vähemalt 1 tund.
Tootel võib välitingimustes kasutamisel veekogudesse kandumise tõttu olla kahjulik mõju veeorganismidele. Puhvervööndi vähendamiseks järgida etiketil toodud tabelit.
Canditit on lubatud kasutada avamaa taimede õitsemise ajal. Pritsitakse hommiku- ja õhtutundidel, kui mesilaste ja teiste kasulike putukate aktiivne lendlus pole veel alanud või on juba lõppenud.
NB! Veeorganismide kaitsmiseks pidada kinni kulunormile vastavast puhvervööndite ja triivi vähendavate otsikute kombinatsioonist, mille leiab infolehel vastavast tabelist.
Õunapuu, pirnipuu
(õunapuu-kärntõbi, pirnipuu-kärntõbi ja õunapuu jahukaste)
Kulunorm 0,2 kg/ha. Kärntõve tõrjeks pritsitakse istandusi vastavalt kärntõve tõrje programmile, õunapuu jahukaste tõrjeks pritsitakse esimeste haigustunnuse ilmnemisel, alates pungade puhkemisest kuni viljade küpsemise alguseni.
Maksimaalne pritsimiste arv on 3, minimaalne pritsimiste vaheline intervall 7 päeva. Pritsimiste intervalli tuleks kohandada vastavalt haiguse intensiivsusele, ilmastikutingimustele ja lehtede kasvukiirusele. Koristuseelne ooteaeg 28 päeva.
Töövedeliku kogus 400-1500 l/ha.
Maasikas (avamaal ja kasvuhoones)
(maasika - jahukaste)
Kulunorm 0,2 kg/ha. Jahukaste tõrjeks maasika istandustes kasutatakse esimeste haigustunnuste ilmumisel alates esimeste lehtede avanemisest kuni küpsemise lõpuni. Maksimaalselt 2 pritsimiskorda, minimaalne pritsimiste vaheline intervall on 7 päeva. Koristuseelne ooteaeg 7 päeva.
Töövedeliku kogus 400–1000 l/ha.
Sõstrad, karusmari, kultuurmustikas, jõhvikas
(jahukasted)
Kulunorm 0,2 kg/ha. Jahukaste tõrjeks kasutatakse esimeste haigustunnuste ilmumisel alates lehe-/õiepungade paisumisest kuni marjade värvumiseni.
Maksimaalselt 2 pritsimiskorda, minimaalne pritsimiste vaheline intervall on 7 päeva. Koristuseelne ooteaeg 14 päeva.
Töövedeliku kogus 400–1000 l/ha.
Roosid (avamaal ja kasvuhoones), krüsanteemid (kasvuhoones ja avamaal)
(jahukasted, roosi-tahmlaiksus, krüsanteemi valge rooste)
Kulunorm 0,06 - 0,2 kg/ha. Kasutatakse esimeste haigustunnuste ilmumisel alates esimeste lehtede avanemisest. Maksimaalselt 3 pritsimiskorda, minimaalne pritsimiste vaheline intervall on 7 päeva.
Töövedeliku kogus 400–1000 l/ha.
Begooniad (avamaal ja kasvuhoones), nelgid (kasvuhoones ja avamaal)
(jahukasted, nelgi rooste)
Kulunorm 0,06 - 0,2 kg/ha. Kasutatakse esimeste haigustunnuste ilmumisel alates esimeste lehtede. Maksimaalselt 2 pritsimiskorda, minimaalne pritsimiste vaheline intervall on 7 päeva.
Töövedeliku kogus 400–1000 l/ha.
Gerberad (avamaal ja kasvuhoones)
(juuremädanik)
Taimi kastetakse pärast istutamist 60 ml 0.1% töölahust taime kohta. Maksimaalselt 1 korda kasvuhooajal.
Töövedeliku kogus 400–1000 l/ha.
Tomat, paprika (kasvuhoones)
(jahukasted)
Kulunorm 0,2 kg/ha. Kasutatakse esimeste haigustunnuste ilmumisel alates kui teine pärisleht varrel on täielikult lahti volditud kuni küpsemise lõpuni. Maksimaalselt 2 pritsimiskorda, minimaalne pritsimiste vaheline intervall on 7 päeva. Koristuseelne ooteaeg 3 päeva.
Töövedeliku kogus 400–1000 l/ha.
Tamm
(jahukasted)
Kulunorm 0,2 kg/ha. Kasutatakse esimeste haigustunnuste ilmumisel tamme istikutel. Maksimaalselt 2 pritsimiskorda, minimaalne pritsimiste vaheline intervall on 7 päeva.
Töövedeliku kogus 400–1000 l/ha.
Märkus: Candit’i kasutamisel ei ole röövlestalistele (Acari: Phytoseiidae) kahjulikku mõju täheldatud
Paagisegud
Paagisegude kasutamise võimaluste kohta teiste preparaatidega pöörduge ametliku esindaja poole Eestis. Paagisegude kasutamisel mitme tootega alustage alati tahkete preparaatidega: tahkete toodete järel veepõhised vedelpreparaadid ja seejärel lahustipõhised tooted.
Vee kogus | 400-1500 l/ha |
---|---|
Toimeaine | kresoksiim-metüül 500 g/kg (50 % kaalust) |
Pakend | 500 ml, vees hajuvad graanulid (WG) |
Tootja | BASF SE |