Põlluseminar 2024

Baltic Agro põlluseminar toimus 29. mail Luunja Mõis OÜ-s.

Põlluseminar Luunjas toimub 29. mail

Päeva põlluteemad

Inglismaa viljelusvõistluse YEN põld

Elame kaasa talinisu Informer põllule, mis osaleb sel aastal rahvusvahelisel viljelusvõistlusel.

Talivilja sordid ja segukülvid

Tutvume talinisu ja -odra sordikatsetega, võrdleme uuemaid sorte ning esmakordselt segukülve!

Uudne seemnetöötlemise lahendus E-VITA

Kas kaasaegne elektronidega seemnete töötlemine toimib võrdväärselt keemilise puhisega? Vastust aitab leida ETKI vanemteadur Pille Sooväli.

Mulla mikrobioloogia

Nando konsulendi abiga uurime YEN võistluspõllu mikrobioloogilist seisundit.

Põllupäeva olid kohal erinevate tootjafirmade esindajad oma uudiste ja mõnusa meelelahutusega.


Pardiralli

Pardiralli pardid

1. juuni on lastekaitsepäev ja 7. juuni Pardiralli päev. Luunjas oli võimalus toetada Pardirallit. Pardiralli eesmärk on aidata Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liitu (EVLVL) ning teadvustada vähihaigete laste ja nende perede olukorda.

Pardirallit toetas ka ADAMA Agricultural Solutions, pakkudes kõikidele soovijatele karastuseks jäätist What the duck?


Baltic Agro Koduaed ja Luunja Taimetalu Luunja Taimetalu taimed

Aianduspoes toimetas Luunja Taimetalu perenaine Anneli. Koju kaasa sai soetada erinevaid suvelilli, aga ka köögiviljataimi ja maitsetaimi.

Kui sul on koduõuelt puudu:

  • petuuniad või puispetuuniad
  • pelargoonid, tavalised või rippuvad
  • kuldkakrad
  • erinevad begooniad
  • bacopa ehk suutera
  • lobeeliad
  • kaksikkannused
  • sanvitaalia
  • kannad
  • erinevad kõrrelised – stepirohi, hiidhirsid
  • nemeesiad
  • nelgid
  • daaliad
  • raudürdid
  • miisusaba
  • kirinõgesed või muud lilled,

siis külasta kindlasti Luunja taimetalu – vaata ja vali oma aialemmikud välja!


 

Tutvu põllupartneritega: 

 Bayer logo   Tradecorp logo  BASF logo  Nando logo  Syngenta logo Corteva logo  Adama logo  Nordisk Alkali logo   Nufarm logo  UPL OpenAgRapool logo  Dr. Green logo  FMC logo Yara logo  InnVigo logo  Tracegrow logo  


 

Põllul vaadati talinisu ja taliodra sordivõrdluskatseid

Talinisu sordivõrdluskatsest leiab sorte igale maitsele – on varajasi sorte, hübriidsorte, hiliseid sorte ja uuendusena sel aastal ka mitme sordi segusid!

Talinisu põllul kasvavad sordisegud

Talinisu vajaks pritsimistMiks külvasime põllule sortide segusid? Igal sordil on erinevad omadused: haiguskindlus, saagikus, kvaliteedinäitajad ning kasvõi kasvukohaeelistus. Igal sordil on oma tugevad küljed. Segu eesmärk on kasutada sellesse kuuluvate sortide positiivseid omadusi, et tõsta põllu üldist saagikust ning parandada toodangu kvaliteeti. Usume, et segupõllud toovad kokkuvõttes parema tulemuse kui puhassortide põllud.

19. septembril on maha külvatud Skageni ning Informeri segu. Skagen on tuntud väga hea saagikuse ja kõrge kvaliteedi poolest. Samas Informer on väga kõrge saagikuse ja hea haiguskindlusega sort, mis on tugeva kõrrega ja hea lamandumiskindlusega. Nende kahe sordi kombineerimisega loodame saavutada kõrget saaki, kuid samas kõrgemat kvaliteeti kui Informer üksi külvatuna pakkuda suudab.

Rootsi talinisu staarsort 'Pondus' Eestis

Teine segu sisaldab lisaks Skageni ja Informeri seemnele veel kolmandat sorti. See segu on külvatud hiljem, 23. septembril, ning seda põhjusel, et ootasime pikisilmi Rootsis kõrgelt hinnatud talinisu sorti 'Pondus'. Tegemist on Nordic Seedsi aretusega, mis on viimasel neljal aastal olnud Rootsi saagikaim talinisu sort! Pondus on hilise kasvuajaga, tugeva kõrrega ning väga hea haiguskindlusega. Kuna tegemist on madala proteiinisisalduse ja kõrge tärklise sisaldusega sordiga, siis seda kasvatatakse söödanisuks või tärklise saamiseks. Absoluti viinatehas kasutab seda sorti viina tootmiseks. Pondust kasutatakse ka segudes ning nii otsustasime meiegi seda segus proovida.

Kõiki segudes olevaid sordid olid ka puhaskülvidena. Nii on sügiseks ka vastus, kas talinisu sordisegud seljatavad üksiksordid.

Talinisu sordipõllu kasvatusskeemi näeb seminariveebis >>


Taliodra sordikatse taimed 1. mail

Taliotradest on Luunjas kõrvuti kuuerealine KWS Wallace, kaherealine Bordeaux ning hübriidtalioder SY Maliboo.

Taliodra põllu kasvatusskeem on saadaval Baltic Agro seminariveebis >>


Inglismaa viljelusvõistlusel YEN osaleb Luunja Mõisa põld teist korda

Talinisu Informer põld Luunjas.Kuigi peaaegu 10 tonnise hektarisaagiga põldu 2019. aastal Inglismaa viljelusvõistlusel YEN suur edu ei saanud, on sama põld uuesti võistlusele esitatud. Sel aastal kasvab talinisu Juliuse asemel kohalikelt Viljelusvõistlustelt mitmeid võite toonud talinisu sort Informer.

Sügisel pärast talirapsi koristamist skaneerisime põldu mullaanalüüsijaga SoilOptix, et teadlikult võistluspõllu töid planeerida, lähtudes mullas toimuvast. Värskeid skaneerimise tulemusi vaadates ja varasemaid lehe- ning teraproove arvestades saab teha julge järelduse. Eelmisel korral oli üheks suureks komistuskiviks kaalium, mida mullas oli piisavalt, kuid taime see ei jõudnud. Kaaliumi omastamine võis olla pärsitud mulla madala pH ja kaltsiumi sisalduse tõttu. Täpsemalt öeldes oli kaltsiumi ja kaaliumi omavaheline suhe paigast ära.

Madal vase ja tsingi tase taimedes võib põhjustada saagilangust kuni 1,5 tonni

Vase ja tsingi tase mullas oli madalapoolne ning nende kätte saamist võis pärssida kõrge fosfori tase. See võib olla ka põhjus, miks talinisu võistluspõllul oli terade arv peas 20 võrra madalam võrreldes teiste võistluspõldudel kasvanud taimedega. Madal vase tase võib erinevatel andmetel põhjustada saagilanguse kuni 1,5 tonni hektarilt.

Talinisu Informer taimedel kuni 9 võrset. Apill 2024.SoilOptix teab: lupjamine parandab pH taset ja kaltsiumi sisaldust mullas

2023. aasta sügisel jooksime ajaga võidu, aga jõudsime põllu ära lubjata. Sel kevadel on teostatud kordusskaneerimine SoilOptixiga. Millised on muutused? Natuke infot saame jagada! Paranenud on nii pH tase kui kaltsiumi sisaldus mullas.

Tänaseks päevaks on tehtud kaks pritsimist. Loodetavasti on taimed tänu Ruter AA-le paremini vastu pidanud aprillikuu heitlikele ilmadele. Taimed on saanud lehe kaudu kaaliumit, fosforit, vaske jt mikroelemente. Tehtud on ka esimene kasvureguleerimine.

YEN põllu kasvatusskeemi näeb seminariveebist >>


Luunja Mõisa kuivati on renoveerimise ootel

Luunjas oli 29. mail kohal tootejuhid Kristo Ant ning Nevo Sild koos tooteselgituste ja näidistega.
 

  • Dustex tolmueraldussüsteemi ja prahikonteinerit
  • mobiilset viljasorteeri
  • Antti pakettkuivatit, elevaatorit, Optivol-automaatikat, tolmueemaldajat ja -konteinerit ning erinevas suuruses viljapunkreid.

Mobiilne viljakuivatiPõllupäeval Luunjas sai tutvuda Luunja Mõisa kuivatimajaga, mis ootab uuenduskuuri. Aare Leidiku tutvustas kuivatiga plaanis olevaid töid ja selgitas kuidas tulevikus uus Antti kuivati hakkab iseseisvalt viljakuivatust korraldama.

Vilja kvaliteedi hoidmiseks ja vilja käitluseks peale koristust on vajalik korralik vilja kuivatus-, puhastus- ja ladustamislahendus.

Baltic Agro esindab Antti, Skandia Elevator, KMZ, Westrup, Sveaverken, Riela, Future Rundbuehaller, RAIS AB, NoroGard-Westrup, Igrain, MAFA, Musitelli, Sukup ja Westfield viljakäitlusseadmete tootjaid.

Vaata, milliseid viljakäitlusprojekte oleme Eestis teinud.

Tutvu viljakuivatuse lahendustega:

Ära unusta ka uurida loomade ja tehnika hoiustamiseks sobivate katusealuste kohta. Metallist, erineva kõrguse ja viimistlusega katusealused on heaks kiidetud mitme kohaliku kasutaja poolt.


Põllumajandusdroon

PõllumajandusdroonTere tulemast põllumajanduse tulevikku! ABZ Innovation L30 on uus agridroon, mille eesmärk on põllukultuure tõhusalt pritsida. Euroopas disainitud ja toodetud L30 droon muudab taimekaitse ja väetamise viise, aidates säästa aega ja raha ning vähendades samas ka keskkonnamõju. Droon aitab põllumeestel efektiivsemalt kasutada vett, väetiseid ja taimekaitsevahendeid.

  • Täppispihustamise tehnoloogia
  • Tõhusus ja paindlikkus
  • Andmetele tuginemine

Loe põllumajandusdroonist lähemalt >>>


Kakumetsa külas kasvab elektronpuhitud seemnest nisu

Põlluseminari käigus peatume suvinisu Broka põllul. Selle üks põllupool on külvatud seemnega, mis on puhitud Vibrance Proga ning teise põllu poole seeme on elektronidega töödeldud. Tutvume kaasaegse seemnetöötlemise lahendusega E-VITA. Kas see uudne lahendus toimib võrdväärselt keemilise puhisega? Sellele küsimusele aitab otse põllul vastust leida ETKI vanemteadur Pille Sooväli.

Pille külvas samad katsevariandid ka laboritingimustesse ning jagab selle kohta esmaseid tähelepanekuid. Samuti kuuleme temalt värskeimat seireinfot taimehaiguste ja kahjurite esinemisest Eestimaa põldudel.

Elektronpuhtija E-VITATeraviljaseemnete elektronpuhtimine

Elektronpuhtimine E-VITA on keskkonnasõbralik tehnoloogia seemnete puhtimiseks elektronidega

E-VITA tehnoloogia sobib sordiaretajatele ja põllumeestele, kes paljundavad ise seemnevilja. E-VITA elektronidega puhtimise parandab seemnete idanemist, taimede vastupanuvõimet, tagades taimedele parema kasvu alguse.

Mis on elektronpuhtimine? Kasutades elektronide voogu, töödeldakse seemnete pinda, mis vähendab patogeenide hulka ilma kemikaale kasutamata. Kiirendatud elektronide voos töödeldud seemnete kvaliteeti paraneb ja suureneb taimede saagikus.

E-VITA tehnoloogiat kasutatakse teraviljade, kaunviljade, maisi ja õliseemnete seemnetöötluseks. Sobib ka heintaimede ja köögiviljaseemnete puhtimiseks.

Lisainfot E-VITA kohta....


TUTVUSTAME PÕLLUPARTNEREID

Baltic Agro Machinery

Uued masinad Luunjas Baltic Agro Machinery poolt oli uudistamiseks CLAAS AXION 960 CMATIC Cebis TERRA TRAC traktori.

Täisvedrustusega poolroomiktraktor, mille suur veojõud võimaldab pinnasest või maastikust olenemata samal ajal järelveetavate või haagisseadmete kasutamist väga aeglastel töökiirustel.

Luunjas oli käega katsuda CLAAS LEXION 6800 teraviljakombain CONVIO 9 meetrise heedriga.
Edukas saagikoristus põhineb kõigi masinate täpsel koostoimel ning teraviljakombainil on seejuures võtmeroll. CLAAS LEXION on turu kõige võimsam lahendus, seda nii aasta jooksul koristatud ala kui ka tonnide arvestuses. Isegi ebasoodsates oludes käib ta oma tugevused välja täpselt siis, kui tõesti on vaja tippjõudlust.

Näha saab tahvelarvutiga juhitavat BOGBALLE M45W väetiselaoturit.
Bogballe väetiselaoturid kasutavad kõik neljakordset ülekatte laotussüsteemi, mis tagab ühtlasema väetise kattuvuse.


 

Tradecorp logo Rovensa Next logo

Põlluseminari ajal oli Luunjas avatud veekliinik, kus spetsialistid määravad klientide poolt kaasa toodud vee karedust ja annavad tulemuste põhjal soovituse veepehmendaja Spray Plus kasutamiseks.

Vee karedus mõjutab pritsimiste tulemust

Spray Plus aitab tagada paagisegudes toimeainete maksimaalse mõju, reguleerides vee karedust ja pH-d. Spray Plus on vältimatu kaaslane segudes, kus kasutatakse pestitsiidide ja väetiseid.

Kuidas käib paagisegu valmistamine ja millises järjekorras lisada erinevaid preparaate pritsimisveele?

Nendele küsimustele leiad vastused www.balticagro.ee/paagisegu-valmistamine.


BASF logo

Täppistaimekaitse on tulevik ja täpsuses saab Baltic Agro Põllupäeval end meelelahutuslikul viisil proovile panna BASF Agricultural Solutions telgis.

BASF-i meeskond soovib kõigile põllumeestele selleks hooajaks külma pead ja tarku otsuseid!

Tutvu BASFiga www.agro.basf.ee


 

Nando logo

Nando andis põllupäeval ülevaate YEN võistluspõllu mulla mikrobioota seisundist, jagas teadmisi mulla mikroelustiku rollist taimekasvatuses ning andis nõu, kuidas seda paremaks muuta. Põllupäeval Luunjas oli oma silmaga vaadata erinevate abiainete näidiskasutamist.

Nando on Euroopa biotehnoloogia ettevõte, mis on arendab ja toodab põllumajanduse tarvis väärtuslikke mikrobioloogilisi biostimulaatoreid ja keemilisi lisaaineid. Kasutades taimede ja mikroorganismide sümbiootilist suhet, pakub Nando jätkusuutlikke lahendusi mulla tervise parandamiseks ja tootlikkuse suurendamiseks. Nando hoolitseb jätkusuutliku põllumajanduse ja keskkonna eest kvaliteetsete toodetega.

Tutvu Nando mikrobioloogiliste toodetega Baltic Agro kodulehel


 

Bayeri logo

MagicTrap on tehisintellektil põhinev kollane püünis, millele on paigaldatud kaamera. Seade kogub püünises olevate putukate kohta informatsiooni, mida on võimalik telefoni rakenduses lihtsasti jälgida.

Kindlusta saak Bayeri taimekaitsevahenditega. Nüüdsest pikem kampaania kestvus ja rohkem auhindu. Uuri täpsemalt https://www.cropscience.bayer.ee/.

 

Rapooli logo

RAPOOLI fenomen on püsiv, aastast aastasse järjepidevalt edukas aretamine ja rõõm praktiliseks kasutamiseks mõeldud lahenduste väljatöötamisest.

Sordid Lesira, Jetneuf, Ceres, Madora, Lirajet ja Express edendasid kuni 2000. aastani liinsortidena tõhusalt rapsi kasvatamist. Seejärel tõid MSLi hübriidid Artus, Mendel, Talent, Hammer, Visby, Atora ja Temptation ettevõttele edu kogu Euroopas.

Uue tehnika ja tehnoloogiaga saavutati järgmist:

  • poole tera meetod eruukhappesisalduse vähendamiseks;
  • gaasikromatograaf glükosinolaatide analüüsiks;
  • NIRS-seade, mis aitab analüüsida õli ja valkude sisaldust;
  • rakukultuuride haploidne tehnika Poolast;
  • hübriidsüsteemide MSL ja OGURA markerite tehnoloogia põlvnemise määramiseks ja geenide kaardistamiseks;
  • tänu tehisintellektile automatiseeritud andurid ja droonide salvestused genoomilise valiku jaoks tulevikus on toonud edu. Ja toovad ka edaspidi.

Ärialased visioonid, mõnikord lootusetu optimism aretuse valdkonnas ja lausa lapselik rõõm uue proteiinirikka loomasööda loomisel või tervist edendava toiduõli tootmisel ning biodiisliga teerajajaks olemisel, on iseenesest mõistetavad. Lisaks õnnestus tänu RAPOOLi aretustööle suurendada põllumajanduse kasumlikkust ja parandada mullaviljakust.

Ka uued väljakutsed ilmnesid aretusel. Näiteks tuli õppida hübriidseemneid tootma ja selgeks tuli teha uued ohutusstandardid täielikult GMO-vabade seemnete tootmiseks. Need väljakutsed olid edukaks saamise teekonnal olulised.

RAPOOLi eriline edu põhineb tõenäoliselt kõigil neljal teguril ning võimel ette näha põllumajanduses ja poliitikas aastakümnete jooksul toimuvaid muutusi. RAPOOLi aretustööd on tagant tõuganud ja edendanud ka isiklik suhtlemine praktikute ning nõustajatega.

Oleme valmis uueks (r)evolutsiooniks.
50 aastat RAPOOLI: kvaliteedi, sordi tüübi, kasvatamisomaduste ja saagikuse progress.

Ole kursis Rapooli tegemistega


 

Adama logo

Tänu pikaajalisele ja suurepärasele koostööle Baltic Agroga on ADAMA tooted Eesti põllumeestele hästi teada ja praktikas end tõestanud. ADAMA panustab igapäevaselt uute ja efektiivsete lahenduste väljatöötamisse. Aasta 2024 on meie meeskonna jaoks eriline mitte ainult ADAMA kaubamärgi täitunud 10 aasta juubeli tõttu, vaid ka seetõttu, et oleme uuenenud tootevalikuga astumas uude fungitsiidide ajastusse.

Meil on väga hea meel teatada, et järgnevate aastate jooksul on meie fookus registreerida Eesti turul fungitsiide, mida ühendab uudne ADAMA patenteeritud „ASORBITAL®“ formulatsiooni tehnoloogia. Oleme seadnud eesmärgiks pakkuda taimekaitse terviklahendusi ning olla siinsetele edasimüüjatele ja põllumajandustootjatele usaldusväärseks partneriks.

Uuri rohkem Adama kohta


 

Corteva logo

Corteva Agriscience on ülemaailmne põllumajandusettevõte. Pakume põllumajandustootjatele mitmekesist seemnete ja taimekaitsevahendite valikut, samuti bioloogilisi tooteid, lämmastiku inhibiitoreid ja digilahendusi. Tuntumad tooted on nt. lämmastiku inhibiitor Instinct ning herbitsiidide tootevalikust nt. Pixxaro EC, Rexade 440, Mustang, Korvetto aga ka Tombo.

Ettevõtte peamine eesmärk on aidata põllumeestel saagikust maksimeerida ja kasumlikkust suurendada, tagades seeläbi jätkusuutlikkuse ka järgmistele põlvkondadele. Selle tagamiseks investeerib Corteva Agriscinece igapäevaselt aktiivselt teadus- ja arendustöösse.

Corteva Agriscience sai 1. juunil 2019 iseseisevaks äriühinguks, eelnevalt oli ettevõte DowDuPonti põllumajandusosakond. Põhja- ja Baltimaade peakorter asub Taanis Kopenhaagenis, harukontorid Leedus Vilniuses ja Soomes Helsingis.


 

Dr Greeni logo

Dr Green on leheväetiste tootja Poolast. Tänu enam kui 10 aastat kestnud koostööle ja vastastikusele pühendumusele nii Poola põllumeestega kui rahvusvaheliste partneritega on ettevõte saavutanud väga häid kvantitatiivseid ja kvalitatiivseid tulemusi.
Mõned põhjused, miks Dr Greeni tooted leiavad üha enam kasutamist, on: MicroActive™ ja MacroActive™ tehnoloogial põhinevate väetiste kõrge toitainete kontsentratsioon, kasutamislihtsus ja hea segunevus paagisegudes.
Baltic Agro partnerina on Dr Green Eesti turul olnud üle 3 aasta, pakkudes kõrgekvaliteedilisi leheväetisi, mis toetavad taimede arengut ja saagikust. 


 

Syngenta logo

Syngenta on Eesti turul tegutsenud üle kahekümne eduka aasta. Syngenta toodete esindamisega Eestis alustas Agroskai AS. Peagi sai selgeks, et põllumajandustootjate ning edasimüüjate paremaks teenindamiseks, muutuvate vajaduste mõistmiseks ja pidevalt laieneva tooteportfelli arendamiseks sellest enam ei piisa. 01.07.2011. alustas Eestis tegevust Syngenta Agro Services AG, täna on Syngenta Eesti esindus üks osa suuremast regioonist, kuuludes Syngenta Polska Sp z o.o. alla. Ettevõtte peamisteks tegevusaladeks on Syngenta taimekaitsevahendite esindamine, nõustamine ja tootealane koolitus. Lisaks eelnevale on laienemas ka uued tegevussuunad. Tootevalikusse on lisandunud erinevad seemned: teravili, raps, mais ja köögivili.

Olulisteks väärtusteks peab Syngenta väga häid suhteid koostööpartnetitega ja vahetut kontakti põllumehega, mille läbi tagatakse tõhusad ja efektiivsed lahendused kvaliteetse saagi saamiseks.

Loe Syngenta Põllupäeva-uudiseid


 

Nordisk Alkali logo

Nordisk Alkali missioon on arendada ja pakkuda jätkusuutlikke ning uuenduslikke taimekaitselahendusi, mis põhinevad turu parimatel tehnilistel nõuannetel ja teadmistel. Pakume lahendusi suurematel kasvupindadel kasvatavatele kultuuridele ning jätkuvalt panustame aianduskultuuridele mõeldud toodete väljatöötamisse, üritades mõista kasvatajate vajadusi ja väljakutseid.

Tutvu Nordisk Alkaliga nordiskalkali.ee


 

Tracegrow logo

Jätkusuutlikud mikroväetised on välja töötatud, tuginedes põllupidajate soovidele ja toodetud Soomes kohalikust toorainest. Tasakaalustatud väetamine mängib olulist rolli taime kasvu optimeerimisel ja saagi maksimeerimisel. Oluliste mikrotoitainete puudumine, nagu tsink, mangaan ja vask, võib negatiivselt mõjuda saagi arengule, kvaliteedile ja kogusele.

Tracegrow mikroväetised on praktilised, kasutajasõbralikud ja pakuvad suurepäraseid segamisvõimalusi taimekaitsevahendite ja väetistega. Tracegrow tooted on täielikult vees lahustuvad, mis lihtsustab nii nende mõõtmist kui ka kasutust. Neid väetisi võib kasutada mitmel viisil: leheväetisena – soovi korral samas paagisegus kombineerituna erinevate taimekaitsevahendite ja toitainetega, või seemnepuhtimisvahendina koos fungitsiididega otse seemnele. Mikrotoitainete kasutus puhtimisel pakub kohese toitainete kättesaadavuse taime arengu algstaadiumis.

Põllukatsetel on Tracegrow väetised järjepidevalt näidanud tõhusat toimet väga paljude põllukultuuride osas. Lisaks suuremale saagile tõstavad need ka mikrotoitainete taset taimedes, toetades tervislikumate ja toitainerikkamate põllusaaduste tootmist.

Tracegrow väetiste koostisained on saadud taaskasutatud materjalidest ja tööstuse kõrvalsaadustest, millest on eraldatud väärtuslikud mikrotoitained. Nende väetiste kasutamine vähendab saagi süsinikujalajälge ja keskkonnamõju, seejuures toetades meie kõigi tervist.

Uuri lähemalt väetiste kohta ZM-Grow ja ZMC-Grow.


 

Nufarmi logo

Nufarm on globaalne taimekaitse ja seemnete tootja, kes on aidanud põllumeestel võidelda haiguste, umbrohtude ning kahjuritega juba üle 100 aasta.

Ettevõtte eesmärk on pakkuda põllumeestele ökonoomseid ja efektiivseid lahendusi – see on see, mida täna vajatakse.


 

FMC logo

FMC on põllumajandusettevõte, mis edendab põllumajandust läbi uuenduslike ja jätkusuutlike taimekaitsetehnoloogiate. 

Alates arendustegevusest kuni ainulaadsete rakendussüsteemide ja kaasaegsete bioloogiliste toodeteni – FMC toob uusi lahendusi taimekasvatajateni üle kogu maailma. Ja teeb seda kirega (pühendumusega). 

Juba rohkem kui 130 aastat on ettevõte olnud juurtega tugevalt kinni põllumajanduses ja innovatsioonis. Tänapäeval teenib FMC jätkuvalt taimekasvatajate ja partnerite usaldust, maksimeerides nende tootlikkust, kasumlikkust ja jätkusuutlikkust. 


 

InnVigo logo

INNVIGO sai alguse aastal 2015 väikese tootevaliku, kuid ambitsioonikate plaanidega pakkuda Poola põllumeestele kuluefektiivseid lahendusi. Peale 8 aktiivset tegutsemisaastat on see eesmärk saavutatud ning INNVIGO on tõusnud juhtivaks taimekaitsevahendite tootjaks Poolas. Tootevalikus on 60 toodet, mis sisaldavad erinevaid toimeaineid ning nende kombinatsioone. Vaata näiteks Jenot Plus 050 EC.

INNVIGO tähendab:
Inn - innovation - innovatsioon
Vi - vigour - elujõud
Go - go ahead - minna edasi.


 

UPL logo

UPL on üks maailma suurimatest põllumajanduslikke lahendusi pakkuvatest ettevõtetest, omades üle 14000 toote registreeringu rohkem kui 138 riigis. Seoses kliima muutustega on suurenemas erinevate kahjurite ning haigutekitajate surve, mis teeb põllumeestele keeruliseks saagikuse ning vastupanuvõime säilitamise.
Seetõttu on UPL kiires tempos panustamas innovatsiooni, võimendades oma arendustegevusi 18 arenduskekuses ning 43 tootmisüksuses. UPL kombineerib kasulikud taimekaitse lahendused bioloogiliste lahendustega, et pakkuda vastupanuvõimelist, efektiivset ning jätkusuutlikku väljundit taimekasvatajale.
Eestis on UPL tootevalikus herbitsiidid, fungitsiidid, insektitsiidid ning biostimulaatorid. Vaata näiteks Kemiwett Plus.