Põlluseminar 2024

Oled oodatud sellesuvisele põlluseminarile, mis toimub 29. mail algusega kell 10 Luunja Mõis OÜ-s.

Põlluseminar Luunjas toimub 29. mail

Et teaksime Sind oodata, pane ennast palun kindlasti kirja enne 21. maid.

Registreerun


Päeva põhiteemad

Inglismaa viljelusvõistluse YEN põld

Elame kaasa talinisu Informer põllule, mis osaleb sel aastal rahvusvahelisel viljelusvõistlusel.

Talivilja sordid ja segukülvid

Tutvume talinisu ja -odra sordikatsetega, võrdleme uuemaid sorte ning esmakordselt segukülve!

Uudne seemnetöötlemise lahendus E-Vita

Kas kaasaegne elektronidega seemnete töötlemine toimib võrdväärselt keemilise puhisega? Vastust aitab leida ETKI vanemteadur Pille Sooväli.

Mulla mikrobioloogia

Nando konsulendi abiga uurime YEN võistluspõllu mikrobioloogilist seisundit.

Kogu päeva on kohal erinevate tootjafirmade esindajad oma uudiste ja mõnusa meelelahutusega.


Põlluseminar 29.mail Luunjas

Põllumajandusdroon teeb pritsimistööd

PõllumajandusdroonTere tulemast põllumajanduse tulevikku! ABZ Innovation L30 on uus agridroon, mille eesmärk on põllukultuure tõhusalt pritsida. Euroopas disainitud ja toodetud L30 droon muudab taimekaitse ja väetamise viise, aidates säästa aega ja raha ning vähendades samas ka keskkonnamõju. Droon aitab põllumeestel efektiivsemalt kasutada vett, väetiseid ja taimekaitsevahendeid.

  • Mehitamata õhupõllumajandus
  • Täppispihustamise tehnoloogia
  • Tõhusus ja paindlikkus
  • Andmetele tuginemine
  • Sertifitseeritud Euroopa põllumajanduse jaoks

Loe põllumajandusdroonist lähemalt >>>


 

Tutvu põllupartneritega: 

 Bayer logo   Tradecorp logo  BASF logo  Nando logo  Syngenta logo Corteva logo  Adama logo  Nordisk Alkali logo   Nufarm logo  Rapool logo  Dr. Green logo  FMC logo Yara logo  InnVigo logo  Tracegrow logo  UPL OpenAg


 

Põllupäeval käime vaatamas talinisu ja taliodra sordivõrdluskatseid

Talinisu sordivõrdluskatsest leiab sorte igale maitsele – on varajasi sorte, hübriidsorte, hiliseid sorte ja uuendusena sel aastal ka mitme sordi segusid!

Talinisu põllul kasvavad sordisegud

Talinisu vajaks pritsimistMiks külvasime põllule sortide segusid? Igal sordil on erinevad omadused: haiguskindlus, saagikus, kvaliteedinäitajad ning kasvõi kasvukohaeelistus. Igal sordil on oma tugevad küljed. Segu eesmärk on kasutada sellesse kuuluvate sortide positiivseid omadusi, et tõsta põllu üldist saagikust ning parandada toodangu kvaliteeti. Usume, et segupõllud toovad kokkuvõttes parema tulemuse kui puhassortide põllud.

19. septembril on maha külvatud Skageni ning Informeri segu. Skagen on tuntud väga hea saagikuse ja kõrge kvaliteedi poolest. Samas Informer on väga kõrge saagikuse ja hea haiguskindlusega sort, mis on tugeva kõrrega ja hea lamandumiskindlusega. Nende kahe sordi kombineerimisega loodame saavutada kõrget saaki, kuid samas kõrgemat kvaliteeti kui Informer üksi külvatuna pakkuda suudab.

Tõime Eestisse Rootsi staarsordi Pondus

Teine segu sisaldab lisaks Skageni ja Informeri seemnele veel kolmandat sorti. See segu on külvatud hiljem, 23. septembril, ning seda põhjusel, et ootasime pikisilmi Rootsis kõrgelt hinnatud talinisu sorti Pondus. Tegemist on Nordic Seedsi aretusega, mis on viimasel neljal aastal olnud Rootsi saagikaim talinisu sort! Pondus on hilise kasvuajaga, tugeva kõrrega ning väga hea haiguskindlusega. Kuna tegemist on madala proteiinisisalduse ja kõrge tärklise sisaldusega sordiga, siis seda kasvatatakse söödanisuks või tärklise saamiseks. Absoluti viinatehas kasutab seda sorti viina tootmiseks. Pondust kasutatakse ka segudes ning nii otsustasime meiegi seda segus proovida.

Kõiki segudes olevaid sorte saab näha ka puhaskülvidena. Nii saame sügiseks vastuse, kas talinisu sordisegud seljatavad üksiksordid.

Taliodra sordikatse taimed 1. mail

Taliotradest on Luunjas kõrvuti kuuerealine KWS Wallace, kaherealine Bordeaux ning hübriidtalioder Wootan.

Nagu öeldakse – oma silm on kuningas. Tule 29.mail koos meiega katsepõllule ning vaata kõik sordid ja segud oma silmaga üle!

Registreerun


Inglismaa viljelusvõistlusel YEN osaleb Luunja Mõisa põld teist korda

Talinisu Informer põld Luunjas.Me teeme seda jälle! Kuigi peaaegu 10 tonnise hektarisaagiga põldu 2019. aastal Inglismaa viljelusvõistlusel YEN suur edu ei saanud, on sama põld uuesti võistlusele esitatud. Sel aastal kasvab talinisu Juliuse asemel kohalikelt Viljelusvõistlustelt mitmeid võite toonud talinisu sort Informer.

Sügisel pärast talirapsi koristamist skaneerisime põldu mullaanalüüsijaga SoilOptix, et teadlikult võistluspõllu töid planeerida, lähtudes mullas toimuvast. Värskeid skaneerimise tulemusi vaadates ja varasemaid lehe- ning teraproove arvestades saab teha julge järelduse. Eelmisel korral oli üheks suureks komistuskiviks kaalium, mida mullas oli piisavalt, kuid taime see ei jõudnud. Kaaliumi omastamine võis olla pärsitud mulla madala pH ja kaltsiumi sisalduse tõttu. Täpsemalt öeldes oli kaltsiumi ja kaaliumi omavaheline suhe paigast ära.

Madal vase ja tsingi tase taimedes võib põhjustada saagilangust kuni 1,5 tonni

Vase ja tsingi tase mullas oli madalapoolne ning nende kätte saamist võis pärssida kõrge fosfori tase. See võib olla ka põhjus, miks talinisu võistluspõllul oli terade arv peas 20 võrra madalam võrreldes teiste võistluspõldudel kasvanud taimedega. Madal vase tase võib erinevatel andmetel põhjustada saagilanguse kuni 1,5 tonni hektarilt.

Talinisu Informer taimedel kuni 9 võrset. Apill 2024.SoilOptix teab: lupjamine parandab pH taset ja kaltsiumi sisaldust mullas

2023. aasta sügisel jooksime ajaga võidu, aga jõudsime põllu ära lubjata. Sel kevadel on teostatud kordusskaneerimine SoilOptixiga. Millised on muutused? Natuke infot saame jagada! Paranenud on nii pH tase kui kaltsiumi sisaldus mullas.

Tänaseks päevaks on tehtud kaks pritsimist. Loodetavasti on taimed tänu Ruter AA-le paremini vastu pidanud aprillikuu heitlikele ilmadele. Taimed on saanud lehe kaudu kaaliumit, fosforit, vaske jt mikroelemente. Tehtud on ka esimene kasvureguleerimine. Täna on taimedel kuni 9 võrset.


Tule Luunja põldudele 29. mail - pane palun nimi kirja enne 21. maid:

Registreerun


Luunja Mõisa kuivati on renoveerimise ootel

Luunjas on 29. mail kohal tootejuhid Kristo Ant ning Nevo Sild koos tooteselgituste ja mininäidistega – tule uudistama.

Mobiilne viljakuivatiPõllupäeval Luunjas saab tutvuda Luunja Mõisa kuivatimajaga, mis ootab uuenduskuuri. Tule vaata ja küsi Aare Leidiku käest, mis tööd on kuivatiga plaanis ja kuidas tulevikus uus Antti kuivati hakkab iseseisvalt viljakuivatust korraldama. Näha saab:

  • Dustex tolmueraldussüsteemi ja prahikonteinerit
  • mobiilset viljasorteeri
  • Antti pakettkuivatit, elevaatorit, Optivol-automaatikat, tolmueemaldajat ja -konteinerit ning erinevas suuruses viljapunkreid.

Vilja kvaliteedi hoidmiseks ja vilja käitluseks peale koristust on vajalik korralik vilja kuivatus-, puhastus- ja ladustamislahendus.

Baltic Agro esindab Antti, Skandia Elevator, KMZ, Westrup, Sveaverken, Riela, Future Rundbuehaller, RAIS AB, NoroGard-Westrup, Igrain, MAFA, Musitelli, Sukup ja Westfield viljakäitlusseadmete tootjaid.

Vaata, milliseid viljakäitlusprojekte oleme Eestis teinud.

Tutvu viljakuivatuse lahendustega:

Ära unusta ka uurida loomade ja tehnika hoiustamiseks sobivate katusealuste kohta. Metallist, erineva kõrguse ja viimistlusega katusealused on heaks kiidetud mitme kohaliku kasutaja poolt.


Põlluseminar 29.mail Luunjas

Teraviljaseemnete elektronpuhtimine

 

Jälgi infot! Põlluseminari kohta lisateavet FB-s


 

TUTVUSTAME PÕLLUPARTNEREID


 

BASF logo

Täppistaimekaitse on tulevik ja täpsuses saab Baltic Agro Põllupäeval end meelelahutuslikul viisil proovile panna BASF Agricultural Solutions telgis.

BASF-i meeskond soovib kõigile põllumeestele selleks hooajaks külma pead ja tarku otsuseid ning kohtumiseni peatselt!

Tutvu BASFiga www.agro.basf.ee


 

Nando logo

Nando annab põllupäeval ülevaate YEN võistluspõllu mulla mikrobioota seisundist, jagab teadmisi mulla mikroelustiku rollist taimekasvatuses ning annab nõu, kuidas seda paremaks muuta.
Põllupäeval Luunjas saab oma silmaga vaadata erinevate abiainete näidiskasutamist ja küsida soovitusi.

Nando on Euroopa biotehnoloogia ettevõte, mis on arendab ja toodab põllumajanduse tarvis väärtuslikke mikrobioloogilisi biostimulaatoreid ja keemilisi lisaaineid. Kasutades taimede ja mikroorganismide sümbiootilist suhet, pakub Nando jätkusuutlikke lahendusi mulla tervise parandamiseks ja tootlikkuse suurendamiseks. Nando hoolitseb jätkusuutliku põllumajanduse ja keskkonna eest kvaliteetsete toodetega.

Tutvu Nando mikrobioloogiliste toodetega Baltic Agro kodulehel


 

Bayeri logo

MagicTrap on tehisintellektil põhinev kollane püünis, millele on paigaldatud kaamera. Seade kogub püünises olevate putukate kohta informatsiooni, mida on võimalik telefoni rakenduses lihtsasti jälgida. Püüniseid saab Põllupäeval oma silmaga näha ja käega katsuda.

Kindlusta saak Bayeri taimekaitsevahenditega. Nüüdsest pikem kampaania kestvus ja rohkem auhindu. Uuri täpsemalt https://www.cropscience.bayer.ee/.

 

Tradecorp logo Rovensa Next logo

Põlluseminari ajal on Luunjas avatud veekliinik, kus spetsialistid määravad klientide poolt kaasa toodud vee karedust ja annavad tulemuste põhjal soovituse veepehmendaja Spray Plus kasutamiseks. Kohapeal tellides veepehmendaja Spray Plus 5 l ja 20 l soodushinnaga.

Too pritsimisvesi kliinikusse!Kõik, kes toovad pritsimisvee analüüsimiseks kaasa, saavad keerutada loosiratast ’kõik võidavad Spray Plusiga’.

NB! Soodushinnaga on Spray Plusi võimalik tellida ainult 29.mail Baltic Agro põlluseminaril. Ära jää heast pakkumisest ilma, haara pritsimistöödes kasutatav vesi kaasa ja külasta veekliinikut Luunjas.

Vee karedus mõjutab pritsimiste tulemust

Spray Plus aitab tagada paagisegudes toimeainete maksimaalse mõju, reguleerides vee karedust ja pH-d. Spray Plus on vältimatu kaaslane segudes, kus kasutatakse pestitsiidide ja väetiseid.

Kuidas käib paagisegu valmistamine ja millises järjekorras lisada erinevaid preparaate pritsimisveele?

Nendele küsimustele leiad vastused  www.balticagro.ee/paagisegu-valmistamine


 

Olivia vahvlikohvikScanola logoOlivia logo

Scanola Baltic on kohale toonud Eestis kasvatatud rapsiseemnetest valmistatud värsket Olivia rapsiõli, et perenaistele jätkuks suvist küpsetamist!

Kõigile magusasõpradele on avatud Olivia vahvlikohvik. Võta vahvel, kaunista meelepärase kastmega ja lase hea maitsta!

Koju viimiseks saab kaasa osta ka 5-liitrise Olivia rapsiõli. Ära jäta juhust kasutamata!


Tule põllupäevale – osalemine TASUTA.

Võta ka pere kaasa: huvitavaid tegevusi jagub nii suurematele kui pisematele.

Anna tulekust märku enne 21. maid

Registreerun